• 1401/02/20 - 09:12
  • تعداد بازدید : 23
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان در دیدار با فرماندار شهرستان ایرانشهر بیان داشت:

استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش برای تغییر نگرش و اصلاح الگوی مصرف فرآورده های خام دامی

دکتر مهدی حسینی در سفر به ایرانشهر با معاون استاندار و فرماندار ویژه این شهرستان دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، دکتر مهدی حسینی مدیرکل دامپزشکی استان در دیدار با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر گفت: با توجه به محوریت این شهرستان در جنوب استان و همچنین وجود دانشگاه علوم پزشکی در ایرانشهر، این شهرستان میتواند نقش موثری در فرهنگ سازی در زمینه تغییر نگرش و اصلاح الگوی مصرف فرآورده های خام دامی در استان داشته باشد.
وی ادامه داد: این تغییر نگرش می تواند از طریق همکاری بین بخشی و پای کار آمدن دستگاه های مختلف همچون دانشگاه علوم پزشکی، صدا و سیما و به ویژه آموزش و پرور ش با دامپزشکی حاصل گردد.
مدیرکل دامپزشکی دامپزشکی استان اظهار داشت: اهمیت همکاری آموزش و پرورش از این جهت است که آموزش به دانش آموزان به خصوص در سنین پایین سبب تغییر نگرش و اصلاح سبک زندگی در تمامی سطوح جامعه خواهد شد.
در ادامه، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر نیز ضمن تشکر از اقدامات همکاران دامپزشکی در این شهرستان ابراز داشت: به دلیل وجود بافت جمعیتی خاص و نوع دید و فرهنگ موجود در خصوص مصرف فرآورده های خام دامی در شهرستان  ایرانشهر و استان و به رغم تلاش ها و خدمات مستمر دامپزشکی هنوز موانع بسیاری بر سر راه الگو سازی و اصلاح این فرهنگ در استان وجود دارد.
گفتنی است از جمله مصوبات و اقدامات اداره دامپزشکی ایرانشهر که در راستای اصلاح الگوی مصرف فرآورده های خام دامی در دستور کار این اداره قرار گرفته است می توان به جمع آوری مکان های عرضه و ذبح غیرمجاز دام زنده از سطح شهر و انتقال به خارج شهر و همچنین جمع آوری و حذف زنده فروشی مرغ در سطح شهر با توجه به وجود کشتارگاه طیور در این شهرستان و ظرفیت تامین مرغ مورد نیاز شهرستان اشاره کرد.

 

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 285897
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه