بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 1229455
تعداد بازديد کنندگان سايت: 72189285 تعداد بازديد زيرپورتال: 1885607 اين زيرپورتال امروز: 349 سایت در امروز: 2727 اين صفحه امروز: 77 دريافت RSS در امروز: 1080 دريافت RSS صفحه: 0
خبرهای ویژه
1
جلسه بررسی مشکلات پرورش دهندگان میگو در شهرستان چابهار جلسه بررسی مشکلات پرورش دهندگان میگو در شهرستان چابهار برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، جلسه بررسی مشکلات پرورش دهندگان میگوی با حضور معاون مدیر کل دفتر بهداشت و بیماریهای آبزیان سازمان دامپزشکی کشور، کارشناسان اداره کل شیلات و پرورش دهندگان میگو در محل اداره دامپزشکی شهرستان چابهار برگزار شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان چابهار در این جلسه گفت: ذخیره سازی استخرهای پرورش میگو امسال زودتر از سال های پیش آغاز شده است و پرورش دهندگان با شرکت در دوره های آموزشی این اداره با نحوه آماده سازی، پرورش میگو و رعایت نکات بهداشتی و قرنطینه ای آشنا شدند.

دکتر اولیاء میرلاشاری افزود: تاکنون تعداد بیش از 110میلیون پست لارو در 27 مزرعه با 495 استخر در وسعت 538 هکتار ذخیره سازی شده است.

دکتر رخشانی مهر، معاون مدیر کل دفتر بهداشت و بیماریهای آبزیان سازمان دامپزشکی کشور نیز  در این جلسه به لزوم اقدامات قرنطینه ای و بیو سکوریتی اشاره نمود و استفاده از پروبیوتیک ها و محرک های ایمنی  را به پرورش دهندگان توصیه، و در خصوص برگزاری دوره های آموزشی و ترویجی برای بهره برداران و کارشناسان مزارع توسط دامپزشکی و شیلات تاکید نمودند.

منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است